Про Сікорського
Став другим у Російській імперії конструктором, інженером і пілотом, який підняв у повітря аероплан вітчизняного виробництва.
Першим разробив і побудував у 1912-1914 роках багатодвигунні літакі – “Гранд”, “Руський витязь”, “Ілля Муромець”.
Емігрувавши у США, народив чотирьох синів: Сергія (1925), Миколу (1926), Ігоря (1929) і Георгія (1931).
Надав Панамериканським лініям літаки-амфібії для встановлення регулярного і безпечного авіасполучення між Північною і Південною Америками.
Започаткував серійне виробництво гелікоптерів марки Sikorsky Aircraft, на яких дотепер літають американські президенти.
На його вертольотах були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (S-61; 1967) і Тихий (S-65; 1970) океани (з дозаправкою в повітрі).
Написав низку богословських творів.
2008
Відкрито пам’ятник Ігорю Сікорському на майданчику біля колишнього ангару, а нині відділу історії авіації та космонавтики Державного політехнічного музею. Скульптор Н.А. Олійник. На постаменті вибиті слова геніального авіаконструктора: “… Знімаю капелюха перед Альма-Матер, яка підготувала мене до підкорення неба”. А також присвята: “Конструктору перших літаків, вертольотів, студенту КПІ 1907-1911 років від київських політехніків”.
2009
Національний банк України в серії «Видатні особистості України» випустив пам’ятну монету з нейзильберу номіналом 2 гривні. На аверсі монети зображений літак «Ілля Муромець», за розробку якого Сікорський отримав всесвітнє визнання в 1913 році. На реверсі монети зображений портрет Сікорського у формі пілота, праворуч від якого на тлі малюнка Леонардо да Вінчі розміщено написи – ІГОР СІКОРСЬКИЙ (півколом), роки життя – 1889-1972.
2011
Столична вулиця Танкова, на якій розташовані Посольство США і Представництво НАТО в Україні, перейменовано в вулицю Авіаконструктора Ігоря Сікорського. Ця вулиця виникла у районі Нивки у середині XIX ст. і до 1957 року називалася Нова.
2012
Відкрито меморіальну дошку в церкві Святого Миколи Чудотворця (місто Честер, Філадельфія, США)
2016
У Музеї української діспори Музею історії Києва директор Оксана Підсуха і куратор Ганна Лексіна відкрили експозиція “Наш Сікорський”, у якій предсталені документи з Цифрового архіву Ігоря Сікорського зі Стратфорду (Коннектикут, США). На відкритті були присутні перший космонавт України Леонід Каденюк і майбутній керівник проєкту Museum Sikor Sky Віктор Гріза.
Міжнародному аеропорту “Київ” (Жуляни) присвоєно ім’я Ігоря Сікорського
Напередодні початку нового навчального року Національному технічному університету України «Київський політехнічний інституту» присвоєно ім’я його колишнього студента, видатного авіаконструктора ХХ століття Ігоря Івановича Сікорського.
У міжнародному аеропорті «Київ» ім. І. Сікорського встановлено пам’ятник Ігорю Сікорському. Автор монументу – художник-скульптор Володимир Журавель, архітектор – Олег Селіванов, графічний дизайнер – Станіслав Топольський, інженер – Олег Петруха. Загальна висота скульптури – 7,2 метри. Матеріал скульптури – бронза, вкрита темно-зеленою патиною. Матеріал постаменту – граніт. Скульптура є кінетичною – при сильних поривах вітру гвинти гелікоптера обертаються.
2020
“Український культурний фонд” Міністерства культури України схвалив заявку ГО “Креативна Україна” на фінансування проєкту Museum Sikor Sky – віртуального музейного-хабу на основі 3D-моделі київського сімейного будинку Ігоря Сікорського. Перший етап проекту завершився 30 жовтня.
А також ім’я авіаконструктора присвоєно авіакосмічному ліцею Національного авіаційного університету України і площі в Приморському районі Санкт-Петербурга на перетині двух магістралей імені двох інших видатних синів України: проспекта Королева і вулиці Уточкіна.