Біографія
1889 рік
Ігор народився у флігелі, який ховався в глибині саду будинку №15 по вулиці Великій Підвальній (зараз Ярославів Вал) у Києві. Сімейний одноповерховий будинок з мезоніном, який разом з ділянкою придбав у 1885 році батько Іван Олексійович Сікорський, стояв на першій лінії забудови і до сьогодні не зберігся. На його підвалинах у 50-ті роки ХХ ст. було зведено іншу будівлю. А на місці дерев'яного флігелю у 1903-1904 роках було збудовано триповерховий будинок №15-б, який зараз називають Будинок Сікорських.
1910 рік
Слідом за Олександром Кудашевим Ігор Сікорський підняв у Києві другий в Російській імперії літак вітчизняного виробництва. У ті роки Сікорський формально був студентом КПІ, але фактично весь час присвячував авіації - був членом Київського клубу повітроплавання, мав міжнародне посвідчення пілота №61 та отримував призи і нагороди на перших авіашоу.
1914 рік
Декілька світових рекордів встановив легендарний літак Першої світової війни "Ілля Муромець", що прибув з Санкт-Петербургу до Києва того літа. Це була третя модель багатодвигунного аероплану після "Гранду" та "Руського витязя", які спроектував на заводі "Руссо-Балт" молодий авіаінженер. За роки війни ці справжні крейсери неба жодного разу не було збито, а всього цих розвідників-бомбардувальників було вироблено більше 85 екземплярів.
1923
Заснував фірму «Sikorsky Aero Engineering Corporation», президентом якої був, а у віце-президенти залучив видатного композитора і піаніста Сергія Рахманінова.
1939 рік
Ігор Сікорський власноруч підняв в американське повітря гелікоптер Vought-Sikorsky VS-300 (S-46). Номер 300 зафіксував третій побудований Сікорським вертоліт, з урахуванням двох, побудованих в Києві. До цього киянин вже зробив в США одну революцію у світовому літакобудуванні: його "літаючі човни" з'єднали Північну Америку з Південною. А з початком виробництва гелікоптерів терміновий порятунок постраждалих та допомога у важнодоступних місцях стали посильною справою.
1972 рік
Ігор Іванович пішов у вічність, залишивши нащадкам десятки моделей літаючих апаратів.
Будинок у Києві
Досягнення

Став другим у Російській імперії конструктором, інженером і пілотом, який підняв у повітря аероплан вітчизняного виробництва.

Першим разробив і побудував у 1912-1914 роках багатодвигунні літакі – “Гранд”, “Руський витязь”, “Ілля Муромець”.

Емігрувавши у США, народив чотирьох синів: Сергія (1925), Миколу (1926), Ігоря (1929) і Георгія (1931).

Надав Панамериканським лініям літаки-амфібії для встановлення регулярного і безпечного авіасполучення між Північною і Південною Америками.

Започаткував серійне виробництво гелікоптерів марки Sikorsky Aircraft, на яких дотепер літають американські президенти.

На його вертольотах були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (S-61; 1967) і Тихий (S-65; 1970) океани (з дозаправкою в повітрі).

Написав низку богословських творів.

Визнання

2008

Відкрито пам’ятник Ігорю Сікорському на майданчику біля колишнього ангару, а нині відділу історії авіації та космонавтики Державного політехнічного музею. Скульптор Н.А. Олійник. На постаменті вибиті слова геніального авіаконструктора: “… Знімаю капелюха перед Альма-Матер, яка підготувала мене до підкорення неба”. А також присвята: “Конструктору перших літаків, вертольотів, студенту КПІ 1907-1911 років від київських політехніків”.

2009

Національний банк України в серії «Видатні особистості України» випустив пам’ятну монету з нейзильберу номіналом 2 гривні. На аверсі монети зображений літак «Ілля Муромець», за розробку якого Сікорський отримав всесвітнє визнання в 1913 році. На реверсі монети зображений портрет Сікорського у формі пілота, праворуч від якого на тлі малюнка Леонардо да Вінчі розміщено написи – ІГОР СІКОРСЬКИЙ (півколом), роки життя – 1889-1972.

2011

Столична вулиця Танкова, на якій розташовані Посольство США і Представництво НАТО в Україні, перейменовано в вулицю Авіаконструктора Ігоря Сікорського. Ця вулиця виникла у районі Нивки у середині XIX ст. і до 1957 року називалася Нова.

2012

Відкрито меморіальну дошку в церкві Святого Миколи Чудотворця (місто Честер, Філадельфія, США)

2016

У Музеї української діспори Музею історії Києва директор Оксана Підсуха і куратор Ганна Лексіна відкрили експозиція “Наш Сікорський”, у якій предсталені документи з Цифрового архіву Ігоря Сікорського зі Стратфорду (Коннектикут, США). На відкритті були присутні перший космонавт України Леонід Каденюк і майбутній керівник проєкту Museum Sikor Sky Віктор Гріза.

Міжнародному аеропорту “Київ” (Жуляни) присвоєно ім’я Ігоря Сікорського

Напередодні початку нового навчального року Національному технічному університету України «Київський політехнічний інституту» присвоєно ім’я його колишнього студента, видатного авіаконструктора ХХ століття Ігоря Івановича Сікорського.

У міжнародному аеропорті «Київ» ім. І. Сікорського встановлено пам’ятник Ігорю Сікорському. Автор монументу – художник-скульптор Володимир Журавель, архітектор – Олег Селіванов, графічний дизайнер – Станіслав Топольський, інженер – Олег Петруха. Загальна висота скульптури – 7,2 метри. Матеріал скульптури – бронза, вкрита темно-зеленою патиною. Матеріал постаменту – граніт. Скульптура є кінетичною – при сильних поривах вітру гвинти гелікоптера обертаються.

2020

“Український культурний фонд” Міністерства культури України схвалив заявку ГО “Креативна Україна” на фінансування проєкту Museum Sikor Sky – віртуального музейного-хабу на основі 3D-моделі київського сімейного будинку Ігоря Сікорського. Перший етап проекту завершився 30 жовтня.

А також ім’я авіаконструктора присвоєно авіакосмічному ліцею Національного авіаційного університету України і площі в Приморському районі Санкт-Петербурга на перетині двух магістралей імені двох інших видатних синів України: проспекта Королева і вулиці Уточкіна.

Піонери неба