План

В процесі роботи над створенням віртуального музею зруйнованого Будинку Сікорських було зроблено зонування простору відповідно до тематики музею авіації і модерну. Внаслідок чого з’явилися:

– Кабінет психіатра (професора Івана Олексійовича Сікорського),

– Зала піонерів неба (зі Стіною слави перших конструкторів та пілотів та свідоцтвами перших досягнень Сікорського-авіатора),

– Кімната Ігоря (з документами тих років),

– Галерея меценатів (київських благодійників, які опікувалися підтримкою культури та мистецтв),

– Салон модерну (стилізованого відповідно до епохи, яка почалася у той же час, коли Сікорський-старший придбав садибу №15 по вулиці Великій Підвальній, та закінчилася у 1914 році з початком Першої світової війни).

На стінах сходів триповерхового будинку розміщені афіши перших авіашоу Європи.

А на 2-3 поверхах – музейний хаб, який дозволяє мандрувати авіа-космічними музеями України.

Робота по наповненню цифрових фондів та розширенню кола долучених музеїв триває…

Експозиції

Все оздоблення приміщень та експонати можна розділити на повноцінні експозиції, які дозволяють знову і знову відвідувати Museum Sikor Sky – кожного разу з новою метою: зануритися у час великого натхнення та визначних досягнень перших кроків авіації.

Київ та Україна на початку ХХ ст. були тим місцем, де відбувалися знакові події не тільки для країни, але й для історії всієї авіації – тут піднялися у повітря перші літаки вітчизняного виробництва, жили майбутні авіаконструктори світового рівня, зухвалі пілоти та популяризатори авіації.

Тому увазі відвідувачів Museum Sikor Sky пропонуються збірки документів, фотографій, 3D-моделей, предметів інтер’єру того часу, які будуть цікаві як історикам авіації, так і поцінувувачам стилю модерн. Більша частина предметів була творчо перероблена і адаптована головною художницею проекту Еліс Зігурою та командою aero3Dengineering під керівництвом Сергія Присяжного.

А згуртували збірки у цифрові колекції фонду віртуального музею спеціаліст з оцифровки культурної спадщини Ольга Баркова та кураторка експозиції “Наш Сікорський” Музею української діспори Музею історії Києва Анна Лексіна.

Особлива подяка за доречні поради та змістовні консультації директору Національного музею “Київська картинна галерея” Юрію Вакуленку, майстру авіамоделінгу Евгену Галущенко, генеральному продюсеру Українського тижня моди Володимиру Нечипоруку і директорці Музею української діаспори Оксані Підсусі.

А також партнерам проєкту – директору Державного політехнічного музею при КПІ ім. І.І. Сікорського Наталії Писаревській та директорці видавництва АДЕФ-Україна, яке видало першу біографію Ігоря Сікорського українською мовою.

 

Перелік Експозиції
Фонди

Фонди віртуального музею розміщено на платформі DC-Visu

Ідея музейного хабу полягає в тому, що через Будинок Сікорського – колиску київського генія – можна потрапити у інші авіа-космічні музеї.

На першому етапі до хабу приєднано декілька українських музеїв. Надалі це коло буде розширено, але не обмежено тільки Україною.

Відкрита виртуальна музейна платформа здатна створити розгалужену взаємопоєднану мережу авіакосмічних музеїв світу, що цілком відповідає масштабу мислення та творчості Ігоря Івановича Сікорського.

Екскурсії

Інтерактивні екскурсії музейними лабіринтами пропонують відвідувачам цікаві сюрпризи та несподівані відкриття.

Перелік Екскурсій
Лекції

У роботі віртуального музейного хабу готується цикл лекцій про історію української авіації та космосу, які будуть прочитані співробітниками музеїв України та істориками і музеєзнавцями. Не менш цікавими можуть бути відеофільми про історію української авіації:

Перелік лекцій
Квести

Один з перших квестів тільки знайомить з приміщеннями Museum Sikor Sky. Але наступні будуть надовго затримувати в кожному з них. І вибратися з низки питань буде коштувати чимало часу і інтеллекту. Але винагородною буде наближення до геніїв авіації і космосу.

Перелік квестів
Відео

Ця коротка історія надана віртуальному музейному хабу  Цифровим архівом Сікорського у Стратфорді (Коннектикут, США).

Існує чимало версій життя і технічної творчості великого киянина. В залежності від країни-виробника відео-контенту, Ігоря Сікорського називають або київським авіаконструктором, або російським, або американським.

Попри фактологічні розбіжності у таких версіях, Ігоря Івановича Сікорського можна вважати людиною світу. Тому що масштаб його діяльності перевищив будь-які географічні та історичні обмеження.

Сувеніри

Увазі віртуальних відвідувачів пропонуються сувеніри партнерів Museum Sikor Sky – це книжки, статуетки, їжа для космонавтів тощо. У рамках фінансованого до кінця 2020 року Українським культурним фондом проєкту комерційна складова не передбачена. Тому вибір того чи іншого сувеніру не передбачає грошової комісії на адресу проєкту і є добровільним вибором кожного. Як, наприклад, скульптури молодого Ігоря Сікорського, оригінал якої встановлено біля Міжнародного аеропорту “Київ” ім. І.І. Сікорського, копію якої можна замовити на сайті автора – Володимира Журавля, або біографії Містера Гелікоптера за посиланням нижче:

Наука

Історичні розвідки та науково-технічні пошуки продовжуються. Творці віртуального музею будуть вдячні за будь-які факти про сім’ю Сікорських, Київ на перетині XIX-XX віків, епоху модерну тощо.

Під час творення музею у піблічному доступі з’явилася фотографія Ігоря Сікорського у віці 1 рік з сімейного архіву Світлани Харламової. Отже, історія продовжується…